overfm.gr | Διεθνή | Φορτούνα Σίταρντ Εμμανουηλίδης: Ντεμπούτο για τον Έλληνα μεσοεπιθετικό απέναντι στην Αϊντχόφεν [vid]

Ντεμπούτο στην Ολλανδία με τη φανέλα της Φορτούνα Σίταρντ έκανε την Κυριακή (7/3) ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης.

Ντεμπούτο στην Ολλανδία με τη φανέλα της Φορτούνα Σίταρντ έκανε την Κυριακή (7/3) ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης, ο οποίος αγωνίστηκε στην εντός έδρας αναμέτρηση της ομάδας του με την Αϊντχόφεν, για την Eredevisie. Συγκεκριμένα, ο 20χρονος εξτρέμ πέρασε στο ματς στο 83′ λεπτό του αγώνα με την ομάδα του πίσω στο σκορ με 2-1 σε εκείνο το διάστημα αντί του Γένσεν.

Ο Εμμανουηλίδης έπαιξε για δέκα λεπτά, μαζί με τις καθυστερήσεις, με την ομάδα του να γνωρίζει την ήττα με 3-1 και τον ίδιο να παίζει για πρώτη φορά, καθώς στα τρία προηγούμενα παιχνίδια είχε κάτσει στον πάγκο της ομάδας του.