overfm.gr | Champions League | Φερνάντες – Μαγική εμφάνιση με ρεκόρ απέναντι στην Αταλάντα [pic]

Ο Μπρούνο Φερνάντες πραγματοποίησε μια εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στην Αταλάντα, παρόλο που δεν κατάφερε, να σκοράρει

Ο Μπρούνο Φερνάντες είχε καταλυτικό ρόλο στην εμφάνιση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέναντι στην Αταλάντα στα πλαίσια του 6ο ομίλου του UEFA Champions League. Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό  με τον Ιταλικό σύλλογο και  έληξε 3-2 υπέρ των «κόκκινων διαβόλων». Ο Πορτογάλος μέσος δημιούργησε 8 ευκαιρίες. Σύμφωνα με τα στατιστικά της Opta με το νούμερο αυτό, βρίσκεται στη πρώτη θέση των ποδοσφαιριστών της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τις περισσότερες ευκαιρίες σε ένα παιχνίδι Champions League.  Αξίζει να σημειωθεί πως αντίστοιχη επίτευξη, σημειώθηκε την περίοδο 2002/2003.

H αναμέτρηση ήταν αμφίρροπη καθώς η Αταλάντα, προηγήθηκε με 2-0. Ωστόσο η ομάδα του Ολέρ Γκούναρ Σόλσκιερ απέδειξε πως το ποδόσφαιρο, μπορούν να συμβούν τα πάντα. Ετσί και έγινε καθώς σημειώσε 3 γκολ με τον Κριστιάνο Ρονάλντο, να είναι ο χρυσός σκόρερ στις καθυστερήσεις του αγώνα.6