overfm.gr | Super League 1 | Ευρωμπάσκετ 2022: Ο Βάγκνερ τραυματίστηκε και είναι αμφίβολος για το ματς με Τσεχία ή Ελλάδα

Ο Φραντς Βάγκνερ τραυματίστηκε στο ματς με το Μαυροβούνιο και θεωρείτε αμφίβολος στο ματς με Ελλάδα η Τσεχία.

Η Γερμανία νίκησε με 85-79 το Μαυροβούνιο και πέρασε στις 8 καλύτερες ομάδες της Ευρώπης.  Όμως η χαρά δεν κράτησε πολύ. μετά και τον τραυματισμό του Βάγκνερ. Είναι αμφίβολος διότι έπεσε άγαρμπά και σε λίγες μέρες θα διαπιστωθεί το πρόβλημα.

Ο φόργουορντ του Ορλάντο στον αγώνα με τον Μαυροβούνιο, στο 3ο δεκάλεπτο έπεσε άγαρμπα στο δάπεδο όταν πάτησε πόδι αντιπάλου (συγκεκριμένα τον Πέρι) και χτύπησε τον αστράγαλό του. Θα προχωρήσει σε εξετάσεις για να διαπιστωθεί το πρόβλημα με την κατάσταση του να παρακολουθείτε.

Θεωρείτε αμφίβολος στο ματς με Ελλάδα η Τσεχία με τις επόμενες μέρες να έχουμε και την επίσημη ανακοίνωση του γιατρού. Ως τώρα ο 21χρονος άσος είχε στο Ευρωμπάσκετ 15,8 πόντους, 4,2 ριμπάουντ και 1,2 ασίστ σε 25,3 λεπτά κατά μέσο όρο.