overfm.gr | Eurocup | Eurocup: Με το δεξί Μπούντουτσνοστ και Τρέντο

Με νίκες ξεκίνησαν οι Τρέντο και Μπουντούτσνοστ

Νικηφόρα ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις του στο Eurocup οι Μπούντουτσνοστ και Τρέντο. Οι Μαυροβούνιοι στο πρώτο τους παιχνίδι επικράτησαν της Μπρέσια δύσκολα με 93-81, ενώ η ιταλική ομάδα κέρδισε την Μπούρσπασπορ με 93-86.

Το παιχνίδι της Μπουντούτσνοστ με την Μπρέσια για τρία δεκάλεπτα ήταν ντέρμπι (65-65). Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετική και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα (93-81). Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Νίκολα Ιβάνοβιτς, που τέλειωσε το ματς με 24 πόντους.

Ντέρμπι ήταν και η αναμέτρηση της Τρέντο με την Μπούρσπασπορ. Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, αλλά στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και πήραν τη νίκη με 93-86. Ο Τζακόρι Ουίλιαμς ξεχώρισε για τους νικητές, καθώς έκανε double double (19 πόντοι, 11 ριμπάουντ).