overfm.gr | Διεθνή | Επέστρεψε στα γκολ ο Δουβίκας στην Ολλανδία [vid]

Ο Τάσος Δουβίκας σκόραρε ξανά για την Ουτρέχτη, βοηθώντας την ομάδα του στην επικράτηση 3-0 επί της Σπάρτα στο Ρότερνταμ.

Μόλις δώδεκα λεπτά χρειάστηκε ο Τάσος Δουβίκας για να πετύχει ένα ακόμα γκολ στο Ολλανδικό πρωτάθλημα. Ο Έλληνας επιθετικός άνοιξε το σκορ στην ευρεία νίκη 3-0 της Ουτρέχτης κόντρα στη Σπάρτα στο Ρότερνταμ.

Ο Μάχι διπλασίασε τα τέρματα στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου, ενώ ο φαν ντερ Στρικ στο 75’ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Αναλυτικά η 20ή αγωνιστική:

Σάββατο 22/1

• Φίτεσε-Γκρόνινχεν 1-3   (76′ Ορόζ – 39′ Λάρσεν, 67′ Ντάσα αυτ, 71′ Φαν Κάαμ)
  • Άλκμααρ-Καμπούρ 0-0
  • Χέρενφεϊν-Τσβόλε 0-1   (11′ Φαν Πόλεν)
  • Βίλεμ-Τβέντε 0-1              (39′ Σάντιλεκ)

Κυριακή 23/1

• Ναϊμέγκεν-Φέγενορντ 1-4            (17’ Σένε – 32’, 53’ Κοκτσού, 64’ Τζαχανμπάκς, 90’+1’ Τιλ)
  • Χέρακλες-Γ.Α.Ίγκλς 1-1   (32’ Σιρχάους – 73’ Λίντμπεργκ)
  • Αϊντχόφεν-Άγιαξ 1-2       (53′ – 34′ Μπρόμπεϊ, 74′ Μαζραουί)
  • Σπάρτα Ρότερνταμ-Ουτρέχτη 0-3              (12’ Δουβίκας, 47’ Μάχι, 75’ φαν ντε Στρικ)
  • Βααλβάικ-Σιτάρντ (21:00)