overfm.gr | Διεθνή | Εξάρα της Παρί στην Γκάμπα Οσάκα, μυθικό θέατρο ο Νεϊμάρ.

Με 6-2 συνέτριψε την Γκάμπι Οσάκα η Παρί Σεν Ζερμέν σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στην Ιαπωνία.

Το τελευταίο φιλικό της Παρί Σεν Ζερμέν στην Ιαπωνία ήταν αυτό κόντρα στην Γκάμπι Οσάκα με το αποτέλεσμα να είναι εντυπωσιακό και να την συντρίβει με 6-2. Οι πρωταθλητές Γαλλίας σκόραραν με 5 παίκτες ενώ ο μόνος που έκανε ντοπιέτα ήταν ο Νεϊμάρ με το πρώτο από τα δυο γκολ να το πετυχαίνει με πέναλτι κάνοντας μάλιστα θέατρο για όσκαρ.

Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 28′ όταν ο Σαράμπια έκανε το 1-0 ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα είχαμε την φάση του αγώνα. Ο Νεϊμάρ κέρδισε πέναλτι κάνοντας μυθικό θέατρο και ο παθών εκτέλεσε την εσχάτη των ποινών διπλασιάζοντας τα τέρματα των «Παριζιάνων». O Κουροκάβα μείωσε στο αμέσως επόμενο λεπτό για τους Ιάπωνες, όμως οι Μέντες στο 37′ και Μέσι στο 39′ έστειλαν την Παρί στο ημίχρονο με 4-1.

Ο Νεϊμάρ στο 60′ έκανε το 5-1 διπλασιάζοντας τα προσωπικά του τέρματα, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Γιαμάμι μείωσε για την Γκάμπι. Το σκορ έκλεισε ο Εμπαπέ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι τέσσερα λεπτά πριν από την λήξη.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας  στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.