overfm.gr | Super League 2 | Διεκόπη το Κηφισιά-Ηρόδοτος πριν το ημίχρονο επειδή οι φιλοξενούμενοι μείναν με 6

Ούτε το πρώτο ημίχρονο δεν πρόλαβε να ολοκληρωθεί στο παιχνίδι της Κηφισιάς με τον Ηρόδοτο. Στο 42’ υπήρξε διακοπή, όταν οι Κρητικοί έμειναν με λιγότερους από τους 7 παίκτες που προβλέπει ο κανονισμός

Πραγματικά αυτά που συμβαίνουν σήμερα στην Σούπερ Λιγκ 2 δεν έχουν προηγούμενο! Μετά την ματαίωση του αγώνα ΠΑΟ Ρουφ-Επισκοπή όπου κατωχυρώθηκε στον πρώτο με 3-0, το παιχνίδι της Κηφισιας με τον Ηρόδοτο διεκόπη οριστικά. Είχαν που είχαν τεράστια αγωνιστικά προβλήματα οι φιλοξενούμενοι κατεβάζοντας αποστολή με 12 παίκτες όλους και όλους, κατάφεραν να χάσουν στα χαρτιά το ματς.

Συγκεκριμένα στο 42′ του αγώνα και ενώ οι «Κηφισιώτες» κέρδιζαν με 2-0 χάρη σε γκολ των Πέιου στο 10′ και Τετέι στο 33′ , ορισμένοι παίκτες των «Κρητικών» ξάπλωσαν στο έδαφος προσποιούμενοι τους τραυματίες. Η αρχόντισσα του αγώνα, Ανδρομάχη Τσιοφλίκη, αναγκάστηκε να διακόψει οριστικά τον αγώνα αφού οι παίκτες του Ηροδότου έμειναν με έξι παίκτες, ενώ ο κανονισμός προβλέπει το ματς να συνεχίζεται με μίνιμουμ 7 ποδοσφαιριστές.