overfm.gr | ΣΠΟΡ | Δια πυρός και σιδήρου πέρασε ο ΠΑΟΚ από την Νέα Φιλαδέλφεια

Δύσκολη νίκη για τον ΠΑΟΚ στην Νέα Φιλαδέλφεια επί του τοπικού Ιωνικού κερδίζοντας τον με 31-27 και κάνοντας το τρία στα τρία στο πρωτάθλημα.

Σημαντική και δύσκολη νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΚ επί του Ιωνικού στην Νέα Φιλαδέλφεια με 31-27 με αποτέλεσμα να κάνει το τρία στα τρία στο πρωτάθλημα. Στα πρώτα του λεπτά το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν κοντά στο σκορ.

Στην συνέχεια οι «ασπρόμαυροι» πάτησαν γκάζι και πήγαν με +6 στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πλησιάσουν στο σκορ αλλά οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν το προβάδισμα. Μετά την ένταση που δημιουργήθηκε στο 40′ η ομάδα της Νέας Φιλαδέλφειας πλησίασε στα δυο γκολ την διαφορά όμως ο «Δικέφαλος του Βορρά » κράτησε την πολύτιμη νίκη.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.