overfm.gr | Ligue 1 | Δεν συ-Νάντ-ησε καθόλου δυσκολίες στο «Λα Μοσόν»

Δια περιπάτου πέρασε η Ναντ από το «Λα Μοσόν» συντρίβοντας με 3-0 την Μονπελιέ με την τελευταία να ολοκληρώνει τον αγώνα με 9 παίκτες.

Συντριπτικό ήταν το πέρασμα της Ναντ από το «Λα Μοσόν» συντρίβοντας την Μονπελιέ με 3-0. Με αυτήν την νίκη οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στην 13η θέση με 21 βαθμούς ενώ οι γηπεδούχοι στην 15οι με 17. Ο Καζρί στο 42′ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα αφήνοντας την Μονπελιέ με 10. Αυτό το εκμεταλλεύτηκαν τα «καναρίνια» και σκόραραν με τον Ζιροτό στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Στο 67′ οι πρωταθλητές Γαλλίας το 2012 έμειναν και με 9 λόγω αποβολής του Βαχί με δεύτερη κίτρινη. Ο Μοστάφα στο 81′ κλείδωσε την νίκη για την Ναντ και τρία λεπτά αργότερα ο Μπλας έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της ομάδας του.

Μεγάλη νίκη σημείωσε η Κλερμόν επί της ουραγού Ανζέρ με 2-1 εκτός έδρας με τους Ρασάνι στο 40′ και Νέτο Μπόργκες να σκοράρουν για τους νικητές. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν με τον Μπουφάλ στο 80′. Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ματς ανάμεσα στην Ρεμς και την Νις ενώ τέλος Τουλούζ και Μπρέστ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 18′ με τον Μουνιέ και ο Αμπουκχάλ στο 64′ ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.