overfm.gr | Bundesliga | Bundesliga – Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Σε ήρωας της τελευταίας στιγμής αναδείχθηκε ο Αντονί Μοντέστ, ο οποίος με γκολ στο 89′ η Κολωνία κέρδισε την Στουτγκάρδη με 1-0.

Με τον… κσυτό Αντονί Μοντέστ να συνεχίζει από εκεί που σταμάτησε στην «Βολκσβάγκεν Αρένα», η Κολωνία πέτυχε πολύ μεγάλη νίκη επί της Στουτγκάρδης με 1-0, στο ματς με το οποίο έπεσε η «αυλαία» της 17ης αγωνιστικής στην Bundesliga.

Ο 33χρονος Γάλλος στράικερ είχε σκοράρει δύο φορές πριν από μερικές ημέρες στο νικηφόρο εκτός έδρας 3-2 επί της Βόλφσμπουργκ κι απόψε στο 89ο λεπτό χάρισε το δεύτερο σερί «τρίποντο» στους «Τράγους», που αρχίζουν να κάνουν… ευρωπαϊκά όνειρα.

Η παρουσία του Κωνσταντίνου Μαυροπάνου στην ενδεκάδα της Στουτγκάρδης δεν βοήθησε την ομάδα του να φύγει ούτε με το βαθμό από το «Ενερτζι Στάντιον», η οποία παρέμεινε στην ζώνη του υποβιβασμού.

Η εκπληκτική πορεία που διαγράψει στο εφετινό πρωτάθλημα η Φράιμπουργκ συνεχίζεται. Αυτή την φορά η ομάδα του Στρέιχ επικράτησε με 2-1 εντός έδρας της Μπάγερ Λεβερκούζεν και ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας της Bundesliga, αφήνοντας στην 4η τη σημερινή της αντίπαλο.

Ο Κέβιν Σάντε αποδείχθηκε η «χρυσή» αλλαγή για τους γηπεδούχους, καθώς πέρασε στο ματς λίγο πριν τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα και με το γκολ που πέτυχε στο 84ο λεπτό χάρισε στην ομάδα του το 8ο «τρίποντο» σε 17 ματς και, πλέον, άπαντες κάνουν όνειρα ακόμη και για Champions League.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 17ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της Bundesliga: