overfm.gr | Euroleague | Άταμαν: «Ήταν μια πολύ σημαντική νίκη για μας»

Σημαντική χαρακτήρισε την νικη της Εφές επί του Ολυμπιακού με 82-71 στην «Σινάν Ερντέμ Αρίνα» ο Εργκίν Αταμάν.

Ικανοποιημένος από την μεγάλη νίκη της Εφές Αναντολού επί του Ολυμπιακού με 82-71 έμεινε ο Έργκιν Αταμάν. Ο Τούρκος τεχνικός χαρακτήρισε σημαντική την νίκη της ομάδας του ενώ σε ομιλία του στα αποδυτήρια στο δεύτερο ημίχρονο αποφάσισαν να παίξουν επιθετική άμυνα.

«Είναι μία πολύ σημαντική νίκη για εμάς. Ξεκινήσαμε τραγικά το ματς με λάθη και σκορ 10-0. Χάσαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο. Δεν κάναμε το παιχνίδι μας. Μιλήσαμε στα αποδυτήρια και στο δεύτερο μέρος βγήκαμε να παίξουμε καλύτερη άμυνα και πιο επιθετική. Και αρκετά μας έδωσε και ο Τέιλορ. Στην επίθεση αρχίσαμε να κυκλοφορούμε την μπάλα και βρήκαμε σκορ από τον Μπομπουά. Μας βοήθησε πολύ μετά τα σουτ του μετά από σκριν. Αυτό μας έδωσε αυτοπεποίθηση και τότε κάναμε το παιχνίδι μας. Για κάθε παίκτη είναι σημαντικό να μοιράζεται την μπάλα. Πιστεύω ότι στο δεύτερο μέρος παίξαμε το τέλει μπάσκετ», ήταν τα λόγια του Τούρκου κόουτς.