overfm.gr | Premier League | Άρσεναλ: Τρομερός Ζεσούς, άνοιξε λογαριασμό με δύο γκολ σε 13 λεπτά

Ο Γκάμπριελ Ζεσούς μέσα σε 13 λεπτά πέτυχε δύο γκολ στο ματς της Άρσεναλ με την Λέστερ και άνοιξε λογαριασμό στα επίσημα ματς.

Ο Γκάμπριελ Ζεσούς κάνει πάρτι κόντρα στην Λέστερ. Ο Βραζιλιάνος φορ των «κανονιέρηδων» πέτυχε δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά στο πρώτο του επίσημο ματς στο Έμιιρεϊτς. Το πρώτο γκολ ξεκίνησε από ενέργεια  του Βραζιλιάνου, ο οποίος πέρασε σαν… σταματημένο τον Έβανς, «έσπασε» την μπάλα στο Μαρτινέλι, εκείνος βρήκε τον Τσάκα και ο Ελβετός έστρωσε για τον Ζεσούς, ο οποίος με αψεγάδιαστο πλασέ έκανε το 1-0.

Ο διεθνής επιθετικός της «Σελεσάο» διπλασίασε το προβάδισμα των «Κανονιέρηδων» στο 36′. Από εκτέλεση κόρνερ του Μαρτίνες, ο Ζεσούς με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι διπλασίασε τον δείκτη του σκορ.