overfm.gr | Euroleague | Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός: Οι διαιτητές της αναμέτρησης

Η Euroleague ανακοίνωσε τους διαιτητές του αγώνα Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός.

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει την Αρμάνι Μιλάνο στην Ιταλία το βράδυ της Παρασκευής 26 Νοεμβρίου (21:30). Η Euroleague ανακοίνωσε τους διαιτητές της αναμέτρησης. Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός: Οι διαιτητές της αναμέτρησης.

Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός: Οι διαιτητές της αναμέτρησης

Την αναμέτρηση για την 12η αγωνιστική της διοργάνωσης θα διευθύνουν οι Ίλια Μπελόσεβιτς (Σερβία), Νταμίρ Γιαβόρ (Σλοβενία) και Τόμας Τραβίτσκι (Πολωνία).

Τα highlights της νίκης της Αρμάνι επί της ΤΣΣΚΑ Μόσχας:

Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός: Οι δηλώσεις του Μπαρτζώκα μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό

«Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό για τη νίκη του. Για μας η εξέλιξη στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν θα έλεγα πως είναι απρόσμενη. Δεν θέλω να πω αυτό, αλλά έγιναν πάρα πολλά πράγματα ώστε να χάσουμε ένα παιχνίδι που δείχναμε να το ελέγχουμε.  Νομίζω με 10 πόντους διαφορά στο δεκάλεπτο, είχαμε 14 πριν. Είχαμε πάρα πολλές  ευκαιρίες να τελειώσουμε αυτό το παιχνίδι, γιατί προσαρμοστήκαμε στη ζώνη τους στο δεύτερο ημίχρονο, βρήκαμε πάρα πολλά ανοικτά σουτ, αλλά δυστυχώς είχαμε 0/9 τρίποντα στο τέταρτο δεκάλεπτο παρότι τα περισσότερα ήταν τελείως ανοικτά σουτ.
Χάσαμε και τέσσερις βολές  σε κρίσιμο σημείο του παιχνιδιού και ο Παναθηναϊκός πήρε αυτοπεποίθηση, έβαλε μερικά πραγματικά πολύ δύσκολα σουτ πάνω σε άμυνα και πήρε το μομέντουμ. Δυστυχώς όλη αυτή η παραφιλολογία ότι είμαστε το σούπερ φαβορί και όσο δεν τελειώσαμε το παιχνίδι όταν πήραμε τη διαφορά, κλείνοντας το σκορ ο Παναθηναϊκός μας δημιούργησε πίεση, με αποτέλεσμα να κάνουμε πραγματικά λάθος επιλογές στο τέλος. Ακόμα και οι καλές επιλογές που κάναμε, όμως, δεν ήταν εύστοχες. Προχωράμε, όμως. Είναι ένα παιχνίδι τον Νοέμβριο. Μας στενοχωρεί πολύ η ήττα, αλλά θα έχουμε την ευκαιρία μέσα στη διάρκεια της χρονιάς να διορθώσουμε αυτό το αποτέλεσμα».