overfm.gr | Super League 1 | Άρης – Ολυμπιακός: Ισοπαλία με 1-1 για την κ19

Ισόπαλη η αναμέτρηση ανάμεσα στους δυο συλλόγους.

Με γκολ  λίγο πριν το φινάλε ο Ολυμπιακός έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από τη Θεσσαλονίκη, στο παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής της Super League Κ19. Ο Άρης ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε νωρίς (16′) με γκολ του Σάιμπερτ και δημιούργησε αρκετές καλές ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα γκολ του. Τόσο ο Σάιμπερτ, όμως, όσο και ο Μπαγκαλιάνης δεν σημάδεψαν σωστά και το 1-0 δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.Στο 60ο λεπτό οι Θεσσαλονικείς χαράμισαν ακόμη μία καλή στιγμή για να πάρουν αέρα δύο τερμάτων, αυτή τη φορά με τον Τσιπουρά. Η αντίδραση του Ολυμπιακού δεν άργησε να έρθει. Από το 70ο λεπτό και μετά πήρε περισσότερα μέτρα στο γήπεδο, προειδοποίησε με Μαυρουδή (72′) και τελικά έφτασε στο γκολ της ισοφάρισης στο 86′ με κεφαλιά του Τσέλιου.

Ο Άρης έψαξε απάντηση, όμως το σουτ του Μαρμαρίδη στο 90′ πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Ολυμπιακού, ο οποίος ένα λεπτό αργότερα είχε τη δική του ευκαιρία να “κλέψει” το παιχνίδι, όμως ο Μακρής είπε “όχι” στον Καρακούτη.

Έτσι, το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος, με αποτέλεσμα ο Ολυμπιακό να φτάνει τους 25 βαθμούς και να πιάνει τον ΠΑΟΚ στην κορυφή της βαθμολογίας. Από την πλευρά του ο Άρης έμεινε τρίτος με απολογισμό 21 βαθμούς