overfm.gr | Super League 1 | Άρης – Αστέρας Τρίπολης LIVE

Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα από τον overfm.gr

Ο Άρης υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης στο “Κλ. Βικελίδης” για τη δεύτερη αγωνιστική των πλέι οφ της Superleague και θέλει τη νίκη, προκειμένου να εδραιωθεί στη δεύτερη θέση. Ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα κυνηγούν οι Αρκάδες, μετά το 2-2 της πρώτης αγωνιστικής κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ο Άκης Μάντζιος επέλεξε να παρατάξει τον Άρη κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης με σχηματισμό 4-2-3-1 και τους: Κουέστα, Γκάνεα, Δεληζήση, Ροζ, Σούντγκρεν, Σάσα, Τζέγκο, Γκάμα, Μπερτόγλιο, Μαντσίνι, Μήτρογλου.

Ο Μίλαν Ράσταβατς θα παρατάξει τον Αστέρα με 4-2-3-1 και τους: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Σουάρες, Καστάνιο, Αλβάρεζ, Μουνάφο, Βαλιέντε, Τιλίκα, Μπαράλες, Φερνάντες, Σίτο

1′ Έναρξη στην αναμέτρηση.

9′ Υπόδειξη για οφσάιντ σε γκολ του Βαλιέντε για τον Αστέρα. Η φάση ελέγχεται από τον VAR. Μετά την εκτέλεση κόρνερ και την αναμπουμπούλα στην περιοχή του Άρη, ο Βαλιέντε πήρε το «ριμπάουντ» και από κοντινή απόσταση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ωστόσο, υποδείχθηκε ως εκτεθειμένος.

11′ Ο διαιτητής δίνει οφσάιντ και έτσι οι δύο ομάδες μένουν στο 0-0.

23′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Κακή έξοδος του Κουέστα, με τον Φερνάντεθ να γίνεται δέκτης της μπάλας σε πλεονεκτική θέση, αλλά το σουτ του να περνάει ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι.

28′ Φάση για τον Αστέρα. Ο Σίτο παίρνει την κεφαλιά -σε διεκδίκηση με τον Μαντσίνι- εντός περιοχής του Άρη, με την προσπάθειά του να καταλήγει άουτ.

Πρώτο μισάωρο στο ματς με τους φιλοξενούμενους να είναι αρκετά πιο απειλητικοί σε σχέση με τον Άρη, ο οποίος δεν έχει δημιουργήσει ακόμα κάποια ευκαιρία.

36′ Φάση για τον Άρη. Πολύ ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάμα (7-8 μέτρα από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής), με την μπάλα να περνάει ελάχιστα έξω από τη συμβολή των δοκών του τέρματος του Παπαδόπουλου. Αυτή ήταν η πρώτη τελική των «κίτρινων» στην αναμέτρηση.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες πηγαίνουν χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Με τον Αστέρα Τρίπολης να είναι ανώτερος μέχρι στιγμής.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο.

69′ ΓΚΟΛ ο Άρης! 1-0! Σκόρερ ο Σίλβα! Έφυγαν σε υποδειγματική αντεπίθεση οι γηπεδούχοι, με τον επιθετικό τους να περνάει και τον Παπαδόπουλο και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από πλάγια θέση. Όλα τα λεφτά όμως είναι η μπαλιά που βγάζει ο Σάσα που πιστώνεται και την ασίστ.

85′ Διπλή φάση για τον Άρη! Ο Μάνος δεν κατάφερε να σκοράρει σε δύο χρόνους!

90’+1′ ΓΚΟΛ για τον Άρη! 2-0! Σκόρερ ο Μάνος! Ο επιθετικός των γηπεδούχων δεν αστοχεί στο τετ-α-τετ με τον Παπαδόπουλο.

Τέλος στο ματς. Ο Άρης επικράτησε με 2-0 του Αστέρα στη Θεσσαλονίκη και έτσι συνεχίζει να βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.