overfm.gr | Premier League | Απίστευτο τέλος στο ματς της Λέστερ με τη Γιουνάιτεντ [vid]

Φανταστικό ήταν το φινάλε στον αγώνα της Λέστερ με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Τέσσερα γκολ σε 13 λεπτά! Νίκη 4-2 για τις «αλεπούδες»

Απίστευτο ήταν το τέλος του αγώνα της Λέστερ με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Κινγκ Πάουερ». Η αναμέτρηση ήταν στο 1-1 μέχρι και το 78ο λεπτό. Τότε το σύνολο του Μπρένταν Ρότζερς πήρε ξανά τα ηνία με το τέρμα του Σογιουντσού. Για όσους πίστεψαν ότι οι γηπεδούχοι θα έπαιρναν το ματς, οι «κόκκινοι διάβολοι» έδωσαν την απάντησή τους. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ράσφορντ ισοφάρισε για την ομάδα του Σόλσκιερ.

Ωστόσο, οι «αλεπόυδες» δεν έχαναν απόψε βαθμούς! Ο Βάρντι έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του ένα λεπτό μετά την ισοφάριση. Το τελειωτικό χτύπημα στη Γιουνάιτεντ ήρθε στις καθυστερήσεις και η Λέστερ επικράτησε 4-2.