overfm.gr | Serie A | Απίστευτο Comeback η Τορίνο στο «Κάρλο Καστελάνι»

Με δυο γκολ στα τελευταία λεπτά η Τορινο απέσπασε σημαντική ισοπαλία με 2-2 από την Έμπολι στο «Κάρλο Καστελάνι».

Με μια φοβερή επιστροφή στα τελευταία λεπτά η Τορίνο ανέτρεψε το εις βάρος της 2-0 από την Έμπολι στο «Κάρλο Καστελάνι» και απέσπασε ισοπαλία με 2-2. Με αυτό το αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι βρισκονται όγδοοι με 27 ενώ οι αντίπαλοι τους μια θέση και έναν βαθμό πιο κάτω από την Έμπολι.

Κακό ματς στο πρώτο ημίχρονο με πρώτη αξιόλογη φάση ένα σουτ του Μαρίν στο 29ο λεπτό το οποίο έβγαλε ο Σάβιτς. Στο 37′ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μαρίν, ο Λουπέτο με δυνατή κεφαλιά έκανε το 1-0 για τους «Τοσκανούς». Οι «Τορινέζοι» στο 60′ έχασαν μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματα τους όταν από σέντρα του Βοιβόντα ο Ρίτσι με τακουνάκι έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Στο 69′ ο Μάριν με δυνατό σουτ από 25 μέτρα έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους και η πλάστιγγα έγειρε προς το μέρος τους.

Λάθος όμως. Στο 82′ ο Ρίτσι με γυριστό σουτ από το ύψος του πέναλτι μείωσε σε 2-1 με τον σκόρερ να μην πανηγυρίζει το γκολ σεβόμενος το ψωμί που έφαγε στην Έμπολι. Και στο 86′ η «γκρανάτα» ισοφάρισε όταν ο Σανάμπρια με όμορφο σουτ ισοφάρισε σε 2-2. Μάλιστα λίγο έλειψε να κανει και την απόλυτη ανατροπή όταν στο 90′ είχε δοκάρι σε σουτ του Μίραντσουκ το δεύτερο στο ματς.

ΕΜΠΟΛΙ: Βικάριο, Λουπέρτο, Εμπουεχί, Ντε Βίντρ, Κακάτσε (73’ Στοϊάνοβιτς), Μπαντινέλι (84’ Φατσίνι), Μαρίν, Άκπα Άκπρο (64’ Καμπιάγκι), Μπαλντάντσι (64’ Χάας), Σατριάνο (72’ Μπαϊράμι), Καπούτο

ΤΟΡΙΝΟ: Μιλίνκοβιτς Σάβιτς, Μπουοντζιόρνο, Σχουρς, Ροντρίγκες, Λινέτι (46’ Λούκιτς), Βόιβοντα (85’ Άινα), Ρίτσι, Μπαγεγέ (55’ Σινγκό), Βλάσιτς, Ράντονιτς (55’ Μίραντσουκ), Σεκ (46’ Σανάμπρια)