overfm.gr | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Ανόρθωση-ΑΠΟΕΛ 2-0: Δύσκολη η θέση του Ουζουνίδη

Η ήττα φέρνει τον Έλληνα προπονητή όλο και πιο κοντά στην πόρτα της εξόδου.

Δυσκολεύει η κατάσταση τόσο του ΑΠΟΕΛ όσο και του Μαρίνου Ουζουνίδη, μετά τη σημερινή ήττα (25/10) από την Ανόρθωση με 2-0, για την 8η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος. Η ομάδα πλέον βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας με 8 οκτώ βαθμούς και το -11 από την κορυφή.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κοντινό πλασέ του Βργκοτς στο 9ο λεπτό, ο οποίος βρέθηκε μόνος του στην πλάτη της άμυνας από στημένη φάση. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κβιλιτάια στο 67’ με ωραία ατομική ενέργεια και έστειλε έτσι την ομάδα τους στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Αξιόλογη φάση για τους φιλοξενούμενους ήταν το δοκάρι του Γιένσεν στο 25ο λεπτό.

Από τις 20 Σεπτεμβρίου ο ΑΠΟΕΛ δεν έχει καταφέρει να βρει νίκη, γεγονός που φέρει τον Μαρίνο Ουζουνίδη όλο και πιο κοντά στην πόρτα της εξόδου. Αυτό τουλάχιστον ισχυρίζονται δημοσιεύματα στην Κύπρο, τονίζοντας επίσης πως η διοίκηση είναι απογοητευμένη από την εικόνα της ομάδας.