overfm.gr | Πόλο | ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΣΑ Τελ Αβίβ 18-2: Νίκησε χωρίς να …ιδρώσει

Σε ρυθμό προπόνησης η Γλυφάδα ξεπέρασε το εμπόδιο της ισραηλινής ομάδος

Ως μια επίσημη προπόνηση εξελίχθηκε ο σημερινός (Παρασκευή, 19/11) αγώνας της  γυναικείας ομάδος  υδατοσφαίρισης του ΑΝΟ Γλυφάδας, για τη 2η αγωνιστική του Α’ Ομίλου, της Euroleague των γυναικών, που φιλοξενείται στην Αθήνα, στο κολυμβητήριο της Σχολής Ευελπίδων, με διοργανώτρια την ελληνική ομάδα, καθώς νίκησε χωρίς να…ζοριστεί την ισραηλινή ΑΣΑ Τελ Αβίβ με 18-2 και πέτυχε την πρώτη της νίκη.

Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν φανερή με τις Ισραηλινές να πετυχαίνουν το πρώτο τους γκολ, σχεδόν στο τελευταίο λεπτό του δευτέρου οκταλέπτου, με την Έμμα Φρίντμαν και το δεύτερο 5,5 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα με τη Μάγια Λιχτενστάιν διαμορφώνοντας στο σημείο αυτό του αγώνα το 15-2.

Για την ελληνική ομάδα κορυφαίες σκόρερ ήταν η Κούλχαας και η Ειρήνη Νίνου με 4 γκολ, από 3 γκολ σημείωσαν οι Φουντωτού και Γαλιατσάτου. Η ελληνική ομάδα αγωνίζεται αύριο (Σάββατο 20/11, 11:45) με την ιταλική Βέτροκαρ Βερόνα.

Τα οκτάλεπτα: 5-0, 4-1, 4-0, 5-1

Η σύνθεση και τα γκολ του ΑΝΟ Γλυφάδας: Γκανγκλ, Παναγιώτα Νίνου, Κανελλοπούλου, Γκίλα 1, Γρηγοροπούλου 1, Ειρήνη Νίνου 4, Αντωνιάδη 2, Κολιτσοπούλου, Κούλχαας  4, Φουντωτού3, Γαλιατσάτου 3, Κοντογιάννη , Καρύτσα.

ASA Τελ Αβίβ: Πέρες, Κατζίρ, Λόμπερμπουμ, Μ. Λιχτενστάιν 1, Ναμακστάνσκι, Γιαακόμπι, Μπεν Αμί, Χαντάρ, Τούρζεμαν, Φρέντμαν 1, Βάρντι, Ρ. Λιχτενστάιν.