overfm.gr | Europa League | Αϊντχόφεν: Τριάρα για την αντίπαλο του ΠΑΟΚ

Η Αϊντχόφεν επικράτησε με 3-0 στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Τσβόλε. Σκόραρε στο ντεμπούτο του ο Μάριο Γκέτσε.

Άνετη νίκη με 3-0 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Eredivisie πήρε η Αϊντχόφεν στην έδρα της Τσβόλε.

Ντεμπούτο για την αντίπαλο του ΠΑΟΚ στο Europa League έκανε ο Μάριο Γκέτσε και μάλιστα με τον πιο ιδανικό τρόπο καθώς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους μόλις στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης. Εννιά λεπτά αργότερα, η PSV διπλασίασε τα γκολ της με τον Γκάκπο και έδειξε να καθαρίζει από νωρίς την αναμέτρηση.

Στο ημίωρο, οι γηπεδούχοι έχασαν την πιο μεγάλη ευκαιρία να επιστρέψουν στο παιχνίδι καθώς κέρδισαν πέναλτι αλλά ο Ρέζα αστόχησε. Στο 39′ ο Μάλεν σκόραρε για τρίτη φορά για την ολλανδική ομάδα σφραγίζοντας το τελικό 3-0.

Μετά από αυτή τη νίκη, η Αϊντχόφεν είναι μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας με 13 βαθμούς.