overfm.gr | ΑΕΚ | ΑΕΚ – Καταγγέλει χτύπημα σε παράγοντα, στον τελικό με τον Ολυμπιακό

Συνθήκες ζούγκλας καταγγέλλει η ομάδα της ΑΕΚ για τον τέταρτο τελικό της Hanball Premier με τον Ολυμπιακό.

«Ζούγκλα» χαρακτηρίζει η ΑΕΚ τις συνθήκες που διεξήχθη η αποψινή αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό. Οι «κιτρινόμαυροι» καταγγέλουν χτύπημα από οπαδό των Πειραιωτών, στο διευθυντή του τμήματος χάντμπολ, Στάθη Παπαχαρτοφύλη

Αναλυτικά, η ανακοίνωση της ΑΕΚ στο match report

«Κάτω από συνθήκες που δε θα έπρεπε να διεξάγεται καμία αναμέτρηση, η ΑΕΚ ηττήθηκε με 25-23 από τον Ολυμπιακό ΣΦΠ/Όμιλο Ξυνή στον 4ο Τελικό της Handball Premier, στο «Τ. Καμπούρης» της Χαλκίδας. Η «Ένωση» μετά από 2 διαδοχικά Πρωταθλήματα, εκ των οποίων το ένα αήττητο, αφήνει το θρόνο της. Καθώς απώλεσε τον τίτλο με 3-1 στις νίκες από τους Πειραιώτες. Όμως είναι βέβαιο ότι θα επανέλθει άμεσα σε αυτόν, πιο δυνατή από ποτέ. Ωστόσο, και ενώ η Διοίκηση της ΑΕΚ έκανε τα πάντα για να βοηθήσει και να αναδείξει το άθλημα. Βρέθηκε να δίνει το κρισιμότερο παιχνίδι της σεζόν σε συνθήκες «ζούγκλας». Οι οποίες δεν τιμούν ούτε τον αντίπαλο, ούτε την Ομοσπονδία.

Ακόμα, στην τελευταία και σημαντικότερη φάση του αγώνα, με τη διαφορά στο 1 γκολ, υπάρχει επιθετικό φάουλ των γηπεδούχων, όμως το διαιτητικό δίδυμο δεν έδωσε απολύτως τίποτα, δίνοντας τη χαριστική βολή στην ομάδα μας.

Επίσης, είναι αξιοσημείωτο ότι σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, οπαδοί των γηπεδούχων, ήταν πίσω από το τέρμα της ΑΕΚ. Βρίζοντας και φτύνοντας τους τερματοφύλακες της ομάδας, με τους παρατηρητές να κάνουν ότι δεν τους… βλέπουν. Και φυσικά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, χτύπησαν τον διευθυντή του τμήματος Χάντμπολ, Στάθης Παπαχαρτοφύλης».