overfm.gr | Πόλο | Α’1 Πόλο ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 6-16: Επιβεβαίωσε την ανωτερότητά της η «ελαφρά ταξιαρχία»

Άνετο πέρασμα των φιλοξενούμενων από το Ποσειδώνιο

Ο ΠΑΟΚ Prima Holidays υποδέχθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης 7 Απριλίου 2021 για τη 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Υδατοσφαίρισης Ανδρών τον Απόλλωνα Σμύρνης, με τους φιλοξενούμενους να πανηγυρίζουν τη νίκη με 6-16 σκορ.

Στο πρώτο οκτάλεπτο, ο Δικέφαλος μπήκε δυνατά, καταφέρνοντας να προηγηθεί με 1-0 ύστερα από γκολ του Νίκου Προσινικλή. Καθ΄ όλη την εξέλιξη της περιόδου, ο ΠΑΟΚ, με γκολ του Παπάκου και του Ραντόγεβιτς κατάφερε να πορευτεί ισόπαλος με τον αντίπαλο μέχρι το 3-3, οπότε και οι φιλοξενούμενοι διαμόρφωσαν το 3-4 της πρώτης περιόδου, βρίσκοντας στο τέλος επιθετικές λύσεις.

Στο δεύτερο οκτάλεπτο, οι «ασπρόμαυροι» δεν διατήρησαν τον ίδιο ρυθμό, επιτρέποντας στον αντίπαλο να προηγηθεί με 5 γκολ, 3-8. Ο Γιάννης Μαρινάγης έγραψε λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου το 4-8 για τον ΠΑΟΚ, σκορ με το οποίο και ολοκληρώθηκε η περίοδος και το ημίχρονο.

Στο τρίτο οκτάλεπτο, ο Δικέφαλος, δεν κατάφερε να βρει λύσεις στην επίθεση, ενώ και στην άμυνα δεν κατάφερε να βάλει εμπόδια στους αντιπάλους, με αποτέλεσμα η περίοδος να κλείσει με 5-13 σκορ, με τον Απόλλωνα να έχει τρομερή επιθετική πολυφωνία.

Στο τέταρτο οκτάλεπτο όλα είχαν ήδη καθοριστεί, με την αναμέτρηση να ολοκληρώνεται με 6-16.