overfm.gr | ΣΠΟΡ | Α1 Πόλο Γυναικών: Άνετη πρεμιέρα για ΝΟ Λάρισας

Επικράτησε 8-14 του Ηλυσιακού στο Ιλίσιο κολυμβητήριο.

Η Α1 Πόλο Γυναικών ξεκίνησε και επίσημα. Στο πρώτο παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής που άνοιξε και την αυλαία της νέας σεζόν (2021-22), ο ΝΟ Λάρισας νίκησε με 14-8 τον Ηλυσιακό, στο κολυμβητήριο του Ιλισίου.

Το ματς

Από νωρίς οι φιλοξενούμενες επέβαλαν πλήρως τον ρυθμό τους και έκλεισαν το πρώτο οκτάλεπτο προηγούμενες με 0-4, θέτοντας τα θεμέλια για τη νίκη από την αρχή.

Η απειρία του πρόσφατα προβιβασμένου Ηλυσιακού φάνηκε ακόμη περισσότερο στη συνέχεια, με τις Καρυπίδου και Τζελέπη να εκμεταλλεύονται τις αδυναμίες της άμυνας της ομάδας του Ζωγράφου και να ανοίγουν και άλλο τη διαφορά για τον ΝΟ Λάρισας (2-6 ημίχρονο, 6-11 τρίτο οκτάλεπτο). Τίποτα δεν άλλαξε στο τέταρτο δεκάλεπτο με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 8-14 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Οκτάλεπτα: 0-4, 2-2, 4-5, 2-3.