overfm.gr | A1 Γυναικών | Α’1 μπάσκετ γυναικών ΠΑΟΚ-Ελευθερία Μοσχάτου 103-56: Άνετη επικράτηση για τον Δικέφαλο

Οι «ασπρόμαυρες» επιβεβαίωσαν την ανωτερότητά τους

Τρίτη σερί νίκη για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος αντιμετώπισε την Ελευθερία Μοσχάτου στο PAOK Sports Arena την Τετάρτη (07/04) για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος, επικρατώντας με 103-56.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, ο Δικέφαλος ήταν καταιγιστικός στην επίθεση, ενώ παίζοντας εξαιρετικά και στο αμυντικό κομμάτι περιόρισε την αντίπαλό του και άνοιξε από νωρίς την διαφορά, με την περίοδο να τελειώνει 29-11, υπέρ των «ασπρόμαυρων».

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο ΠΑΟΚ συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό εκμεταλλευόμενος τον πλεονέκτημά του στην ρακέτα, ενώ διατήρησε καθ’ όλη την διάρκεια της περιόδου την διαφορά σε διψήφιο αριθμό. Το τέλος του ημιχρόνου βρήκε της δύο ομάδες να παίρνουν την άγουσα για τα αποδυτήρια με τον Δικέφαλο να προηγείται με 49-30.

Στην επανάληψη, η ομάδα του Βασίλη Μασλαρινού μετέτρεψε την αναμέτρηση σε παράσταση με έναν ρόλο. Το σκορ στο τέλος της τρίτης περιόδου ανέβηκε στο 79-43.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, ο ΠΑΟΚ έδωσε τέλος στη σεμνή τελετή με τον Βασίλη Μασλαρινό στα τελευταία λεπτά του αγώνα να δίνει χρόνο συμμετοχής στις νεαρές αθλήτριες και αυριανές πρωταγωνίστριες της ομάδας, με τις γηπεδούχες να ξεπερνούν του 100 πόντους και το τελικό σκορ του αγώνα να είναι 103-56.

ΠΑΟΚ-Ελευθερία Μοσχάτου: 103-56

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 29-10, 49-30, 79-43, 103-56