overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | 2ος όμιλος: Τρία στα τρία για την Ιταλία, το απόλυτο μηδέν στο Β. Ιρλανδία – Βουλγαρία [vid]

Για τον 3ο όμιλο των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου, η Ιταλία μετά τη νίκη της με 2-0 μέσα στη Λιθουανία έκανε το 3/3. Στο έτερο ματς του ομίλου, Βόρεια Ιρλανδία και Βουλγαρία ήρθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Για τον 3ο όμιλο των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου, η Ιταλία έκανε το 3/3, μετά τη νίκη της μέσα στη Λιθουανία με 2-0. Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου η σκουάντρα ατζούρα άνοιξε το σκορ, καθώς ο Σένσι με  σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το 0-1. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 90+4′, με πέναλτι του Ιμόμπιλε.

Στο άλλο ματς του ομίλου, Βόρεια Ιρλανδία και Βουλγαρία, ήρθαν ισόπαλες χωρίς γκολ και με αυτό τον τρόπο μοιράστηκαν τον πρώτο τους βαθμό σε αυτή την προκριματική φάση.